Sowilo

Szesnasta runa starszego futharku.

 

Jest to Runa związana ze zwycięstwem. Tłumaczenie jej nazwy oznacza słońce.

Jej rysunek symbolizuje promień słońca.

 

Runa Sowilo, to symbol trzech cech charakteru, których stosowanie przyniesie w życiu dobre wydarzenia. Działajmy tak, jak postępowałby mędrzec, wojownik i mag jednocześnie. Sztuka dyplomacji przyniesie więcej korzyści niż taktyka wojenna. Dopiero wtedy, gdy nie ma już innego wyjścia można sięgnąć po oręż. I w tym aspekcie też działajmy rozważnie. A może więcej da się osiągnąć kobiecą magią - sprytem, urokiem, uśmiechem? Wszędzie tam gdzie będzie potrzebna siła, ciepło, odwaga możemy odwoływać się do tego znaku.

 

Słońce jest źródłem życia na Ziemi, wewnątrz nas jest światłem duchowym ukazującym nam drogę. Twoja runa urodzeniowa Sowilo obdarza Cię żywą naturą i bystrym umysłem. Lubisz zmiany, które są dla ciebie wyzwaniami. Wiesz, że za jednymi drzwiami otwierają się kolejne, to życie daje następną szansę. Na życie patrzysz jak na pracownię artysty, w której trzeba stale praktykować, by rozwinąć wszystkie talenty. Mówisz co myślisz i lubisz dużo ruchu wokoło. Cieszysz się tym co masz, ale ważniejsi są dla ciebie ludzie. Wiara w siebie jest twoim atutem.

 

Podobnie jak kryształ górski ten znak runiczny ogrzeje zmarznięte serca i dusze, jednak dopiero wtedy, gdy będziemy gotowi przyjąć jej oddziaływanie. Runa ta pilnować będzie by nasze wnętrze płonęło jasnym równym płomieniem, przyciągając odpowiednich ludzi i zdarzenia, które będą w tym pomocne.

 

Energetycznie Runa Sowilo ma silny oddźwięk sił płodności i zmysłowości. Wspiera w podbojach miłosnych, lecz uważajmy by nie przesadzić... To przesłanie dla ludzi wolnych. Dla osób pozostających w stałych związkach Sowilo jest symbolem ciepła domowego ogniska. Niech oświetla całą rodzinę promykami słońca - zawsze.

 

Inne nazwy: Sowilaz, Sowelo
Energetycznie należy do kręgu OGNIA
Odpowiednik litery S.

ico
Statystyki www