Perdo

Czternasta runa starszego futharku.

 

Runa związana z losem. Pozostaje pod wpływem Norn, które przędą nić ludzkiego życia. Od nich zależy, czy będzie długa i mocna, czy cienka i zerwie się szybko.

 

Norny, znane też jako Parki lub Mojry pilnują, aby życie nasze zgodne było z tym, co dane jest nam doświadczyć w tym wcieleniu. Zejście ze ścieżki przeznaczenia skutkuje początkowo napomnieniami i łagodnymi wskazówkami jak mamy na nią wrócić. Jeśli jednak uparcie trwamy przy swojej wizji szczęśliwego życia, a nie jest to zgodne z naszym zadaniem tu i teraz, Norny przetną nić życia.

 

Runa Perdo pokazuje celowość naszego pobytu na Ziemi w tym wcieleniu. Nie bójmy się swego przeznaczenia - sami wybraliśmy sobie zadanie do przerobienia, tylko o tym nie pamiętamy! Naszym przeznaczeniem jest droga stałego rozwoju, idziemy nią doświadczając różnych sytuacji. Dlatego runa ta będzie wspierać wszystkie decyzje zgodne z naszą podświadomością, która wie i pamięta czego mamy doświadczyć.

 

Pomaga filozofom, myślicielom, historykom. Jest opiekunką wróżbitów i wróżek bez względu na sposób przepowiadania przyszłości. Za jej pomocą można sięgnąć do prastarej wewnętrznej wiedzy. Podczas pracy z runą Perdo pojawią się nowe doznania, które pomogą poznać własne ja.

 

Inna nazwa: Perthro
Energetycznie należy go kręgu WODY
Odpowiednik litery P.

ico
Statystyki www