Fehu

Pierwsza runa, rozpoczynająca tzw. starszy futhark.


Znaczeniowo związana z dobrobytem zarówno materialnym, jak i duchowym. Obraz przypisany tej runie (krowy) świadczył dawniej o bogactwie posiadacza. Do dziś runa ta jest symbolem pieniędzy, bogactwa, złota.

Określa nasz stosunek do tego, co posiadamy. Powinien być taki, jak podejście dobrego gospodarza: dbamy o to, co jest; inwestujemy na przyszłość. Dotyczy to i dóbr materialnych (pieniądze, dom, samochód i wszystko inne, co dziś uważamy za bogactwo), i rozwoju na poziomie duchowym (dobro, miłość, piękno, przyjaźń, mądrość). Dostarczy nam energii, aby zrealizować to, co mamy zaplanowane. Zadba, aby pomnażanie majątku nie stało się celem samym w sobie, lecz wiązało się ze świadomością, że można się nim podzielić - również na obu poziomach: materialnym i duchowym.

Ciesz się tym, co masz, nawet jeśli nie jest tego wiele; dbaj o to. Naucz się cieszyć drobiazgami dnia codziennego. Określ wyraźnie co dla ciebie jest dobrem i rozwijaj to stale. Runa Fehu jest strażnikiem naszego stanu posiadania - będzie przyciągać ludzi, którzy mogą nam pomóc w rozwoju związanym z naszym majątkiem i z wiedzą oraz sposobami wykorzystania jej. Będzie też strzec nas przed ludźmi, którzy są zainteresowani tylko finansami. Korzystajmy z niej rozważnie, aby nie przeładować się jej ognistą energią. Skłonność do przesady nie jest dobra w żadna stronę: ani rozrzutność, ani skąpstwo nie przyniesie dobrych efektów. Korzystajmy z pomocy runy Fehu, aby nasz stan posiadania był odzwierciedleniem naszych pomysłów na życie.

Energetycznie należy do kręgu OGNIA.
Odpowiednik litery F.

ico
Statystyki www